Atrakcje

Mapka atrakcji

bazylikaBazylika w Wambierzycach

Wambierzyce od średniowiecza jest miejscowością pielgrzymkową. W ołtarzu znajduje się największa świętość Wambierzyc – figurka Matki Boskiej Wambierzyckiej zwanej Wambierzycką Królową Rodzin. Figurka pochodzi z przełomu XII i XIII wieku. W XVIII wieku ówcześni właściciele wsi przebudowali ją na wzór Jerozolimy.
Okoliczne wzgórza noszą biblijne nazwy: Syjon, Golgota, Tabor. W Wambierzycach można zobaczyć ruchomą szopkę przedstawiającą sceny z życia Jezusa.

 

Dolni MoravaDolni Morava
Sky Walk, czyli spacer w chmurach, który możliwy jest w Resorcie Dolni Morava to wyjątkowe przeżycie dla każdego. Wieża o wysokości 55 metrów znajduje się na zboczu góry Slamnik na wysokości 1116 m n.p.m. i poprzez swoje położenie gwarantuje doskonałe widoki, wyjątkowe emocje, a do tego jeszcze ciekawe atrakcje.

 

 

walimKompleksy podziemne – Walim

Od roku 1943 dowództwo niemieckie budowało w Górach Sowich rozległe zespoły podziemne.
Przy budowie podziemnych korytarzy i sal o gigantycznych rozmiarach – budowa nie została dokończona, a jej przeznaczenie owiane wciąż jest wielką tajemnicą.

 

 

gorystoloweGóry Stołowe

Najwyższy szczyt Szczeliniec Wielki jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc tych gór. Tworzy go płyta o wymiarach 600×300 metrów z pięknym miastem skalnym, ograniczona ze wszystkich stron ścianami skalnymi wysokości 60m.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJaskinia Niedźwiedzia

Na Ziemi Kłodzkiej w Masywie Śnieżnika odkryto w latach sześćdziesiątych wielką jaskinię nazwaną potem Niedzwiedzią, bowiem znaleziono w niej kości prehistorycznego niedzwiedzią, a także innych zwierząt sprzed tysięcy lat.
Różnorodna jest szata naciekowa jaskini ze stalagmitami i stalaktytami.
Korytarze jaskini mają przeszło 2km długości.

 

srebrnatwierdzaTwierdza Srebrnogórska

Jedna z największych i najlepiej zachowanych obiektów architektury militarnej w Polsce.
Zbudowana na rozkaz pruskiego króla Frederyka II jako fortyfikacja graniczna. Jest jedną z sześciu tego typu.
Fort „Donjon”jest największą budowlą obronną w Europie.
Twierdza nigdy nie została zdobyta.

 

muzeumPodziemna Turystyczna Kopalnia

Jedyna podziemna Kolej. W byłym polu górniczym „PIAST” kopalni Nowa Ruda udostępniono do zwiedzania ok. 700m podziemnych wyrobisk górniczych. Przedstawione są podziemne wyrobiska z wyposażeniem, przyrządy stosowane w kopalni, maszyny, urządzenia i wszystko co jest potrzebne do pracy i bezpieczeństwa wykonywanej pracy.

 

 

twierdzaklodzkoTwierdza Kłodzko

Na skalistym wzgórzu nad obecnym miastem istniało już w XI wieku warowne grodzisko, które stopniowo przekształciło się w królewski zamek. Za czasów Jerzego Podiebrodów zamek stał się komfortową rezydencją. W XVI-XVII wieku był coraz bardziej umacniany, a 22 października 1622 bronił się przed atakami wojsk cesarskich jako ostatnia czeska twierdza. Po długim okresie wojennych sporów staje się Kłodzko w roku 1742 na trwałe częścią królestwa pruskiego. Nastąpił okres fortyfikacji miasta. Dziś można wejść do twierdzy, a z jej bastionów podziwiał wspaniały widok na Kotlinę Kłodzką oraz okoliczne góry.

 

gorysowieGóry Sowie

Na szczycie Wielkiej Sowy w 1906 roku wybudowano wieżę widokową o wysokości 25m.
Z wieży otwiera się wspaniały, panoramiczny widok od Śnieżnika przez Góry Bystrzyckie i Stołowe aż o Karkonosze.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Narty biegowe

Miłośników białegoszaleństwa zapraszamy do uprawiania sportu zimowego na nartach biegowych i podziwiania piękna zimowej przyrody podczas urlopu w Górach Stołowych.
Wszystkim którzy lubią jeździć na nartach zjazdowych polecamy wyciągi Janovicky w Czechach (niskie ceny) lub Sokolec-Rzeczka, Zieleniec.